Speedest Facebookis

Kõik MTÜ Mootorispordi Arendamise Keskuse korraldatavad võistlused toimuvad Eesti Autospordi Liidu egiidi all.

Link :: Drift Allstars European Series Eesti GP 2014 kodulehekülg www.driftallstars.ee

Drift Allstars European Series on tänaseks kasvanud kõige suuremaks Euroopa driftisarjaks, kus on parimad sõitjad, kajastus ja sponsorid. Käesoleval aastal on kavas seitse etappi läbi terve Euroopa, alustatakse Londonis, seejärel läbib karavan Tšehhi, Rootsi, Läti, Eesti, Leedu ja lõpetatakse hooaeg finaaliga Poolas.

Sel aastal leiab aset harukordne sündmus, kus kaheaastase töö tulemusena tuleb Euroopa suurim driftisari ühe etapiga ka Eestisse. 8.-9. augustil 2014 toimub Drift Allstarsi viies etapp LaitseRallyPargis.

Kui selliste sarjade Eestisse saamine on vägagi raske, siis pikk töö ja vaev ja pidev edasi-tagasi lendamine nii sarja omanike kui ka Eesti korraldajate poolt on lõpuks vilja kandnud ning me näeme Eesti pinnal Euroopa ja ehk ka maailma parimaid driftisõitjaid. Tegu pole ka mingi näidisüritusega, vaid täisverelise etapiga, kus pannakse kõik mängu, kuna Eestis on sari jõudnud viiendasse etappi ja iga punkt on vägagi oluline.

Sarjaga tulevad kaasa rehvide tehasemeeskonnad ja ca 30-40 parimat sõitjat, jättes ruumi ka kohalikule talendile end proovile panna, sest maksimaalselt lubatakse kvalifikatsiooni 50 sõitjat, kellest sõelutakse finaalideks välja 32. Kohalikke on uue talendi leidmiseks alati hea vaadata ja ka käesoleval aastal võime näha mõnes tehasemeeskonnas sõitmas eelmisel aastal avastatud talente.

Üritus algab reede hommikul, kui minnakse rajale trenni tegema. Reede õhtul on kvalifikatsioon, kust saavad järgmisesse päeva edasi 32 parimat. Laupäeva hommikul tehakse väike treenind ja siis sõidetakse viimane ring üksiksõite, kus selgitatakse välja finaalide paarid. Laupäeva pealelõunal alustame finaalidega. Top 32 ja 16 vahel teeme väikese hingetõmbepausi ja siis sõidetakse kuni finaalini kõik sõidud järjest ära. Väike paus on vajalik ka Delfi poolt tehtava otseülekande jaoks, et teha intervjuusid.

Link :: Drift Allstars European Series Eesti GP 2014 kodulehekülg www.driftallstars.ee

Speedesti esitleb:

MTÜ MAK partnerid: