Speedest Facebookis

Kõik MTÜ Mootorispordi Arendamise Keskuse korraldatavad võistlused toimuvad Eesti Autospordi Liidu egiidi all.

Speedest 1000 EUR Race 2012 tänab kõiki võistlejaid, toetajaid ja külastajaid.

Pärnu lennuväljal toimunud Speedest 1000 EUR Race 2012 võitis üldarvestuses Nissan GTR-ga sõitnud Aleksander Ljahh, kes saavutas lõppkiiruseks võimsa 280 km/h ja pälvis peaauhinna, milleks on 1000 eurot. Võistluspäev jätkus Speedest Dunlop Nightrace’iga.

Hommikul alustas 28 sõitjat jahti 1000 eurole, mis oli peaauhinnaks kiireimale autole 1 kilomeetrisel distantsil. Võisteldi kolmes võistlusklassis ning üldvõidule võisid kandideerida kõik võistlejad – selleks tuli olla lihtsalt teistest kiirem. Rajal võis näha nii tavalisi igapäevaautosid, pisut eksklusiivsemaid tänavaautosid kui ka spetsiaalselt kiirenduseks ehitatud sõidukeid.

Võistlejad jagati vastavalt auto mootoritele kolme võistlusklassi – A-klassi kuulusid autod, millel on kuni 2-liitrine mootor; B-klassis võistlesid kuni 3-liitrise vabalthingava ja kuni 2,3-liitrise ülelaadimisega mootoriga autod mootoriga autod ja C-klassis sõitsid suurima mootoriga ehk üle 4-liitrised vabalthingava ja üle 2,3 liitrise ülelaadimisega mootoriga autod.

Hoolimaga ülikuumast ilmast säilitasid kõik autod oma töövõime ning ühtegi viperust rajal ette ei tulnud. Põnevust jätkus kuni lõpuni – lõunaks olid parimad selgitatud, eraldi arvestust peeti ka naisvõistlejate tulemuste üle.

Kõigil kiirendusehuvilistel oli rõõm näha rajal ka vanu sõitjaid, näiteks oli oma ajaloolise sinise BMW-ga rajale tulnud Kaido Krum, kelle auto küll parimaid tulemusi ei saavutanud, ent rõõm teda rajal näha oli siiski suur. Vanadest sõitjatest tuli rajale ka Markel Voit, kes sõitis Mazda RX7-ga välja tubli 218 km/h. Naissõitjatest oli kiireim Marje Salumets, kes sai auto tehnilistel põhjustel sõita vaid ühe katse, kus saavutas lõppkiiruse 224 km/h.

Oma auto lõppkiirust proovis ka tuntud Kanal 2 uudisteankur Tanel Talve, kel sõitmiseks 400 hobujõulise mootoriga kaunis Chevrolet Camaro. Tema sõidu tulemuseks tuli tubli 213 km/h ning mees jäi oma sõiduga üldiselt rahule.

Speedest 1000 EUR Race tulemused (1 km sõit)

A-klassi (kuni 2-liitrised vabalthingava mootoriga autod) parimad:
Aleksandr Priideman (212,47 km/h)
Kaspars Veisbergs (211,33 km/h)
Ketlin Semidotski (176,67 km/h)

B-klassi (kuni 4-liitrised vabalthingava ja kuni 2,3-liitrise ülelaadimisega mootoriga autod) parimad:

Link :: Tom Riismaa

Eesti suurim kiirendusvõistluste sari SPEEDEST peab tänavu oma 15. sünnipäeva!

Juubelipidustused saavad alguse 28. juulil Pärnu lennuväljal algusega kell 10.00 1km lõppkiirusvõistlusega SPEEDEST 1000 EUR RACE.

Peale seda, kell 15.00 algab kiirendusvõistlus SPEEDEST DUNLOP NIGHTRACE 2012, mis lõpeb südaöösel.

Speedest Dunlop Nightrace 2012 ametlik partner on

Speedest Dunlop Nightrace 2012 raames toimub ka tuunitud autode, kaherattaliste ja Ameerika sõidukite näitus-show ECCtuning show ning SPL helitehnikavõistlus.Link :: Lisainfo

Piletiinfo :

Pileti hind 10.-, tribüünipilet 13.- EUR.
RockTour Badge'iga 7.- (Piletilevist; soodustus ei laiene tribüünipiletitele).

Piletid eelmüügis Piletilevi müügikohtades ja internetis.

Lastele vanuses kuni 10 eluaastat sissepääs tasuta (tribüünil peab laps istuma saatja süles!).

20:00-00:00 – Finaalid / Superfinaal* / Autasustamine

*Superfinaal peetakse, kui autode tehnilistest riketest põhjustatuna (rajapuhastused jne.) pausid ei veni liiga pikaks.

16:30 Tuuning autode hindamise lõpetamine
19:00 -20:00 Lõpetamine autasustamine + showprogramm!

Korraldajal või võistluse peakohtunikul on õigus põhjendatult ajakava muuta.

NB! Võistluse katkemisel või mittetoimumisel vihma/ilma tõttu piletiraha ei tagastata.